ARCHIWUM

 • IX FESTIWAL RZEMIOSŁ, RĘKODZIEŁA I PRODUKTU LOKALNEGO

  Festiwal odbędzie się w dniach 19 i 20 grudnia br., jak zwykle w hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce.

  W programie; Żywa Szopka, Parada Świąteczna, Konkursy na najpiękniejszą choinkę oraz podłaźniczkę, prezentacja Ślężańskiego Produktu Lokalnego oraz wręczenie nowych certyfikatów, konkurs na najsmaczniejszą, tradycyjna potrawę wigilijną, Jasełka w wykonaniu uczniów Gimnazjum Gminnego w Sobótce, Jarmark, warsztaty plastyczne, wystepy dzieci z Akademii Sztuka Ella, wspólne kolędowanie.

  Tu poczujecie Państwo smak, zapach i atmosferę świąt. Domowych, wspominanych z dzieciństwa, bez komercji, sztucznych ozdób, blichtru i sztuczności. Tu kupicie oryginalne prezenty. Przyjdźcie Państwo, spędźcie z nami mkilka chwil, przyprowadź cie rodzine i przyjaciół. Przekażcie nasze zaproszenie dalej.

 • Zaproszenie na Konferencję

 • Szkolenie "Najbardziej przydatne narzędzia Google"

  Członków Grupy Roboczej i Członków LGD zapraszamy na szkolenie "Najbardziej przydatne narzędzia Google". Szkolenie odbędzie sie w dniu 29 maja w godzinach od 12 do 17. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem LGD. Na szkolenie należy zabrać laptopy. Uczestnicy musza bezwzględnie wziąć udział w całym szkoleniu.

   

 • Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Piknik w Przemiłowie

 • Uwaga! konkurs na stanowisko księgowej/ księgowego

  ZARZĄD STOWARZYSZENIA „ŚLĘŻANIE – LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA” OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW DO PRACY NA STANOWISKU: KSIĘGOWA/KSIĘGOWY STOWARZYSZENIA

   

  Zarząd Stowarzyszenia „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania” z siedzibą w Sobótce, ogłasza nabór kandydatów na stanowisko: KSIĘGOWA/KSIĘGOWY STOWARZYSZENIA

   

  Forma zatrudnienia:
  - umowa o pracę w wymiarze 1/2 etatu lub umowa na realizację usługi z osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą z zastrzeżeniem konieczności prowadzenia ksiąg w biurze stowarzyszenia (czas pracy do uzgodnienia).  Umowa od 1 lipca 2015 r.
  Wymagania konieczne:
  - określone dla prowadzenia księgowości w pełnym zakresie,
  - dyspozycyjność, gotowość do udziału w szkoleniach z zakresu tematyki związanej z lokalnymi grupami działania i rozliczaniem projektów unijnych,
  - znajomość programu LeftHand (księgowość).

  Mile widziane:
  - doświadczenie w księgowaniu stowarzyszeń
  - doświadczenie w rozliczaniu projektów dofinansowywanych ze środków publicznych

  - prawo jazdy

  Zakres podstawowy obowiązków księgowego:
  - prowadzenie spraw księgowych, płacowych i kadrowych LGD
  - współudział w opracowywaniu planów rzeczowo – finansowych
  - opracowywanie sprawozdań rzeczowo – finansowych
  - doradztwo w zakresie spraw związanych z księgowością dla beneficjentów LGD

  Etapy konkursu:

  o    Złożenie dokumentów przez Kandydatów - do 5 maja

  o    Udział w teście – dla osób zakwalifikowanych na podstawie weryfikacji dokumentów -  8 maja

  o    Rozmowa kwalifikacyjna - 12 maja

  o    Ogłoszenie wyników w czasie nie dłuższym niż 14 dni od przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej - 15 maja

  Osoby zainteresowane udziałem w procesie rekrutacji na powyższe stanowisko proszone są o dostarczenie oferty. Oferty należy składać w biurze LGD w zaklejonych i opisanych kopertach z podaniem stanowiska pracy i adresu kandydata aplikującego wraz z telefonem (wyklucza się przesyłanie ofert drogą elektroniczną). Oferta powinna zawierać; list motywacyjny oraz cv z dopisaną  klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133 poz. 883 ze zm.”. Oferty należy składać osobiście lub pocztą w terminie do 05.05.2015 r. do siedziby Stowarzyszenia – Sobótka ul. Kościuszki 7/9. Do oferty należy dołączyć dokumenty potwierdzające kalifikacje zawodowe (kopie, oryginały do wglądu komisji w trakcje rozmowy kwalifikacyjnej).

  Informacja o przebiegu i wynikach naboru zostanie umieszczona na stronie www. Dopuszcza się dodatkowo przeprowadzenie wśród kandydatów testów kwalifikacyjnych oceniających wiedzę i kompetencję z zakresu działania LGD. Decyzję o zatrudnieniu pracownika podejmuje Zarząd w drodze uchwały. Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej LGD najpóźniej do 15.05.2015.

 • Spotkanie Grupy Roboczej

  W dniu 22 kwietnia o godz. 12.00, w biurze LGD odbędzie się spotkanie Grupy Roboczej poświęcone tworzeniu i aktualizacji danych w turystycznym portalu Wrota Regionu.

 • Bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

  Bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z Gmin; Dzierżoniów, Jordanów Śląski, Łagiewniki, Marcinowice, Mietków, Niemcza, Sobótka na szkolenie - Działalność Gospodarcza i Odpłatna w działalności organizacji pozarządowych, 22 kwietnia br. o godz. 15.00, sala audiowizualna Gimnazjum Gminnego w Sobótce, ul. Świdnicka 20 a.
   

 • Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

 • UWAGA, UWAGA, UWAGA

   

   

  Szanowni Beneficjenci!

  Przypominamy, iż zgodnie z § 34 pkt.7 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 lipca 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zakończenie realizacji operacji i złożenie wniosku o płatność ostateczną MUSI NASTĄPIĆ NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO dnia 31 marca 2015 r.".

  Przekroczenie wymienionego terminu jest jednoznaczne z ODMOWĄ WYPŁATY CAŁOŚCI POMOCY, a następnie z ROZWIĄZANIEM UMOWY przyznania pomocy.

  W związku z powyższym uprzejmie przypominamy o BEZWZGLĘDNEJ konieczności wywiązania się z tego obowiązku, tj. złożeniu wniosku o płatność w NIEPRZEKRACZALNYM terminie do dnia 31 marca 2015 roku.

  Jednocześnie prosimy, aby składane wnioski o płatność ostateczną były poprawne, kompletne i spójne oraz potwierdzały realizację operacji.

 • Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

   W dniach 27.02- 01.03 Stowarzyszenie Ślęzanie bierze udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. Zapraszamy serdecznie gestorów bazy noclegowej i atrakcji turystycznych do przekazywania materiałów promocyjnych do biura Stowarzyszenia do dnia 26.02 .

 • Spotkanie Burmistrzów i Wójtów Gmin Członkowskich

   W dniu6 lutego w Ślęzańskim Młynie odbyło się spotkanie Wójtów i Burmistrzów gmin członkowskich. Omówiono sprawy związane z zamknięciem i podsumowaniem kończącego sie okresu programowania i przygotowaniem do kolejnego . 

   

 • Wyjazd na targi Grune Woche

  Grupa producentów produktu lokalnego oraz przedstawiciele KGW odwiedzili targi Grune Woche. Jechaliśmy tam żeby zobaczyć jak wygląda rynek spożywczy, jak promują się producenci żywności. Widzieliśmy stoiska producentów z całego świata. Sektor polski prezentował sie na tym tle bardzo ładnie, nowocześnie i kolorowo. Jadąc na targi mysleliśmy, że będzie on zarzucony jabłkami, ale jabłka były tylko na plakatach na stoisku MinRol. Na naszych stoiskach dominowały wędliny, ryby, przetwory warzywne, piwo. Niektóre stoiska przypominały karczmy. I coraz więcej jest rzemiosła. Juz rodza sie pomysły jak fizycznie zaistniec na targach w roku przyszłym. A mamy sie już czym pochwalić.

 • VIII Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

  http://tvsleza.blogspot.com/2014/12/sobotka-viii-festiwal-rzemios-rekodziea_13.html

 • Wesołych Świąt!

 • Już po VIII Festiwalu Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego

 • Konkurs na " Ślężański Produkt Lokalny"

  Serdeczenie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na Ślężański Produkt Lokalny !
 • Mieszkam na WSI- ŚLĘŻANIE

  Zapraszamy do obejrzenia programu telewizyjnego!
  Mieszkam na Wsi- Ślężanie, który emitowano w TVP3 04.12.2014r.

  http://www.tvp.pl/wroclaw/spoleczne/mieszkam-na-wsi/wideo/04122014-slezanie/17935736

   

 • Serdecznie zapraszamy na VIII Festiwal Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego !

   Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w VIII Festiwalu Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbędzie się w dniach 13-14 grudnia w Hali Widowiskowo- Sportowej w Gminazjum Gminnym w Sobótce. 

 • VIII Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

  13 i 14 grudnia br. odbędzie się kolejny, ósmy już Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego. W tegorocznym Festiwalu przewidziano wiele atrakcji. Szczegóły już wkrótce.

 • Zapraszamy - Agroturystyka ,, Sady pod Ślężą ''

  Agroturystyka Sady pod Ślężą położona jest w otulinie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Góra Ślęża leży blisko Wrocławia i jest bardzo popularnym miejscem spędzania wolnego czasu. Najbliższe miasteczko Sobótka i okoliczne wioski Sulistrowice, Będkowice czy Tąpadła od dawna nastawione są na eko-turystykę.

  Wypoczywając w Sadach Pod Ślężą można znaleźć masę atrakcji dla każdego. Dla najmłodszych (we wsi jest duży wspólny plac zabaw) do pasjonatów kolarstwa szosowego (pętla wokół góry Ślęży) i górskiego (techniczne szlaki góry Ślęży i łatwiejsze w masywie Raduni) czy turystyki pieszej i rowerowej.
  Gospodarze tej agroturystyki to producenci lokalni, którzy w swojej ofercie zapewniają również eko-jedzenie: dżemy, susz owocowy oraz soki. Ponadto w okolicznych gospodarstwach można kupić jajka, mleko i ser.

   

   Sady pod Ślężą - Noclegi, Agroturystyka i Eko Produkty

  Sady 22a (kilka kilometrów od miejscowości Sobótka)
  54-124 Marcinowice
  Marieta i Bogusław Słowińscy
  Telefon: 730150455
  email: boguslaw.slowinski@gmail.com 
  www.sadypodsleza.pl
   
 • Szkolenie z Facebooka

  Drugie szkolenie z Facebooka. Celem szkoleń jest założenie naszym członkom profili i dostarczenie naszym członkom podstawowych informacji na temat możliwości jakie daje to narzędzie. Wszystko po to by lepiej skomunikować naszych członków.

 • CHLEBOSZ - nowe danie na Zielonym Wzgórzu

  Zielone Wzgórze to restauracja serwujaca dania wykonane w całości w oparciu o lokalne surowce. Ostatnio do karty wprowadzono syrop z owoców jałowca (produkt z którego miejscowość Sulistrowiczki znany był przez wojną), konfiturę z czerwonej cebuli i Chlebosz - pieróg nadziewany serem kozim i marchewką. Promocja tego ostatniego odbyła sie 12 listopada przy okazji nagrania do filmu o LGD. Gościem honorowym był Włodzimierz CHLEBOSZ.

 • Najwyższe kino plenerowe w Polsce. Już w Sobótce.

 • Festyn piwa, wina i produktów regionalych na Zielonym Wzgórzu.

 • Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Sobótce

 • Szkolenie z Facebook-a

  Stowarzyszenia „Ślężanie - Lokalna Grupa Działania” serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu "Facebook - skuteczne i tanie narzędzie przekazywania informacji i promocji", które odbędzie się 15 listopada 2014r., w godzinach od 09.00 do 12.00 w Ośrodku Wypoczynkowym "Pielgrzym" przy ulicy Słonecznej 20 w Sobótce. Uczestników szkolenia prosimy o zabranie ze sobą laptopów, oraz własnej fotografii w wersji elektronicznej.

  Prosimy o potwierdzenie przybycia.

   
 • Już jest ! Piwo Sobótka Górka ekstrakt 16 % !

    Kolejna odsłona naszego regionalnego piwa Sobótka Górka tym razem ekstrakt 16 % .  Mocniejszy ślężański smak i aromat ! 

   

 • Nowy produkt lokalny - Konfitura z czerwonej cebuli

  Zapraszamy na konfiturę z czerwonej cebuli do Restauracji Zielone Wzgórze ! 

   
  ,,Restauracja Zielone Wzgórze ''
  Adres: Parkowa 3, 55-050 Sulistrowiczki
  Telefon:71 715 10 64
 • Nowy produkt lokalny- Syrop z owoców jałowca

   Już jest na Zielonym Wzgórzu  odtworzony i przygotowany ze starej receptury syrop z owoców jałowca. W latach 30 i 40 XX wieku syrop z owoców jałowca, ze zboczy Raduni był specjalnością naszego regionu. Używany pospolicie przez dawnych Słowian, był nie tylko przyprawą, ale i lekarstwem stosowanym przy problemach układu pokarmowego oraz odkażaniu dróg żółciowych. Jałowiec również działa moczopędnie, przeciwwirusowo i antyseptycznie.
  Zabierajcie buteleczki i szybko na Zielone Wzgórze po syrop z "pierwszego tłoczenia i przelania”.

  ,,Restauracja Zielone Wzgórze''
  Adres: Parkowa 3, 55-050 Sulistrowiczki

   

  Telefon:71 715 10 64

  Zapraszamy ! 

 • Wizyta studyjna zakończona sukcesem!

  W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „ LGD Ślężanie” działania 4.31 „ Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” objętego PROW na lata 2007-2013 w dniach 26.09.2014 – 28.09.2014 r. odbyła się wizyta studyjna u  Stowarzyszenia LGD „KOLD” w województwie wielkopolskim.
  Celem wyjazdu było rozpoznanie dobrych praktyk partnera wielkopolskiego z zakresu podejmowania inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej i kształtowania postaw społecznych.  W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele  gmin członkowskich LGD Ślężanie.

   W czasie trwania wizyty mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach wikliniarskich, w obchodach Święta Pyry, w grzybobraniu oraz w Święcie korbola, któremu towarzyszył uroczysty przemarsz przez wieś Linie. Tradycyjne warsztaty wikliniarskie oraz zwiedzanie muzeum Chmielo – Wikliniarskie zostało uwieńczone widokiem kosza Guinessa, do którego prowadził wiklinowy szlak w Nowym Tomyślu.

  Ogromne wrażenie na uczestnikach wyjazdu zrobiło podsumowanie dnia, które miało miejsce w wybudowanym przez mieszkańców Przyłęku wigwamie. Jego niecodzienna konstrukcja oraz wsparcie ze środków w ramach działania „Małe projekty” na zagospodarowanie terenu znajdującego się wokół niego okazało się nie tylko przykładem wartym do przeniesienia na grunt lokalny, ale również mobilizacją do większego działania na terenie Dolnego Śląska.

  Podczas wymiany doświadczeń w drugim dniu wzięliśmy  udział w grzybobraniu będącym formą wykorzystania bogactwa regionu w miejscowości Bolewicko, czego efektem były nie tylko kosze pełne grzybów, ale także 3 miejsce zajęte przez grupę Ślężan.

  Stowarzyszenie KOLD przybliżyło nam między innymi rzeczywiste wykorzystanie programów unijnych w organizacji pozarządowej, programy pomocowe w rozwoju i integracji wsi popegeerowskiej oraz metody promocji regionów rolniczych.

  Zwiedzaliśmy nie tylko bogactwo i zabytki miasteczka Lwówek, ale również pojechaliśmy z wizytą do miejsca integracji mieszkańców wsi Józefowo, które sami je sobie stworzyli z Projektu Wielkopolska Odnowa Wsi.

   Spotkanie trzeciego dnia z sołectwem Zgierzynka oraz wykorzystanie terenów Natura 2000, które mogliśmy zobaczyć z wieży widokowej było możliwością do czerpania wiedzy na temat walorów przyrodniczo –kulturowych.

  Trzydniowy wyjazd zakończył konkurs rzutu snopkiem we wsi Chmielinko, którego wyniki okazały się następujące:

  I miejsce – Marta Leszczyńska – 5,50 m

  II miejsce – Aneta Siemek – 4,50 m

  III miejsce – Teodora Skutnik – 3,75 m

  Swoje możliwości pokazał nam  również sołtys wsi Chmielinko, który swoim rzutem osiągnął rekordzisty wynik 12 metrów.

  Wyjazd miał charakter edukacyjny i pozwolił nam na zapoznanie się z różnorodnymi możliwościami wykorzystania lokalnych zasobów. Przygotowane dania z dyni na Święcie korbola stały się inspiracją kulinarną dla Pań , zaś wymiana dobrych praktyk pozwoliła nam na powrót z wiedzą, którą mamy nadzieję wykorzystać na terenie całego obszaru LSR naszego Stowarzyszenia.

   

 • Wizyta studyjna 26-28.09.2014r.


  W dniach 26-28.09.2014r. Stowarzyszenie „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania” weźmie udział w Wizycie Studyjnej do Wielkopolski, w trakcie której reprezentanci 7 gmin członkowskich odwiedzą Stowarzyszenie LGD KOLD. Celem wizyty studyjnej będzie zapoznanie się z ofertą LGD KOLD. Wyjazd będzie miał charakter edukacyjny i pozwoli na zapoznanie się z innymi możliwościami wykorzystania lokalnych zasobów oraz dobrych praktyk, które będzie można przenieść na grunt lokalny. Wizyta studyjna finansowana jest z budżetu Lokalnej Grupy Działania Ślężanie w ramach osi 4 LEADER PROW. Mamy nadzieję, że organizacja tej wizyty przyczyni się do nawiązania oraz wzmocnienia współpracy, wymiany wzajemnych doświadczeń w szczególności w zakresie kultury, tradycji, kulinarii i dziedzictwa kulturowego.

 • Spotkanie Grupy Roboczej

   

  Członków Grupy Roboczej zapraszamy na spotkanie w dniu 03 października br. o godz.13.30. Spotkanie odbędzie się w Biurze LGD.

  Proszę o niezawodne przybycie.

 • Tor turbingowy w Sobótce

     

  Zapraszamy serdecznie na tor turbingowy do Domu Turysty "Pod Wieżycą" w Sobótce.

   

  Cena: 10 zł/ 15min.

  Świetna zabawa gwarantowana !

 • Nowy Produkt

  Z ogromnym zadowoleniem informujemy, że pojawił się na naszym rynku nowy produkt lokalny. Jest to  ser kozi, wytwarzany w Gospodarstwie Agroturystycznym prowadzonym przez Państwa Jadwigę i Krzysztofa Rogalskich w Kryształowicach. Mleko i ser wykorzystywane są w gospodarstwie, na potrzeby własne i gości gospodarstwa, a nadwyżki są sprzedawane. O walorach smakowych i zdrowotnych nie trzeba już nikogo przekonywać Polecamy

  www.ogrorogalscy.pl

 • Questy - Wyprawy Odkrywców

  W dniach 15-19.09.2014 LGD  Ślężanie organizuję serie siedmiu warsztatów questingowych odbywających się na terenie naszych gmin . Serdecznie zapraszamy !

   

 • Zaproszenie na spektakl

    Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. ,,Szalone Nożyczki''  - Teatr Komedia w Sobótce, który odbędzie się w dniu 12 października 2014 r. godz.: 18.00 w Hali Gimnazjum Gminnego w Sobótce. Cena biletu: 40 zł.   Bilety można nabyć w biurze na Stadionie - od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. 

  Autorami scenografii są członkowie naszego LGD.

 • Życzenia z okazji zawarcia Związku Małżeńskiego

   ,,Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą Miłośćią, która nigdy nie zawiedzie.''   Jan Paweł II                   

   Zarząd Stowarzyszenia Ślężanie - LGD i pracownicy biura składają najlepsze życzenia Marcie Pawłowskiej i Grzegorzowi Leszczyńskiemu z okazji zawarcia Związku Małżeńskiego . 

 • Wyrazy najgłębszego współczucia dla Anny Górniak

  Wyrazy  najgłębszego współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia w trudnych chwilach

  Annie Górniak

    z powodu śmierci zięcia

  składa Zarząd Stowarzyszenia " Ślężanie - Lokalna Grupa Działania"

 • Koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera

  Wieczór „Muzyczne Drogi”, którego gwiazdą będzie duet Anity Lipnickiej i Johna Portera. Support przed występem duetu Lipnicka & Porter zapewnią lokalni artyści, Małgorzata Wilk z akompaniamentem Wojciecha Magnuckiego. Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Biskupia Kopa s.c. zapraszają 16 sierpnia 2014, godz. 20.00. Schronisko "Pod Wieżycą". Wstęp wolny.

 • Nagroda dla piwa z Sobótki Górki na festiwalu piw rzemieślniczych w Berlinie

  W ubiegły weekend w Berlinie odbywał sie międzynarodowy festiwal piw rzemieślniczych Global Craft Beer Festiwal Berlin 2014. W Festiwalu wziął udział Pan Bartłomiej Bogdański z piwem spod samej góry Ślęży. W kategorii lager piwo z Sobotki Górki zajęło 2 miejsce.

 • 01 sierpnia - Grupa Robocza

  1 sierpnia, o godz. 12.oo odbędzie się  kolejne spotkanie Grupy Roboczej LGD. Tematem spotkania będzie realizacja projektów promocyjnych i edukacyjnych. Zapraszamy

 • XXIV Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków LGD Ślężanie

 • Film, słuchowisko, questy ....

  Drodzy nasi Członkowie i Sympatycy.

  Pragniemy poinformować wszystkich, że okres  wakacji to dla nas  czas bardzo intensywnej pracy. Przygotowujemy właśnie;

  - film informacyjno-reklamowy obrazujący walory i dorobek LGD,

  - słuchowisko o dziejach i tajemnicach ziemi  ślężańskiej,

  - malowankę o najbardziej charakterystycznych miejscach na obszarze LGD.

   

 • Posiedzenie Rady LGD Ślężanie 21.07.2014

 • Dożynki w Jordanowie Śląskim

  Już 17 sierpnia w Jordanowie Śląskim odbęda się Dożynki Gminne. Koło Gospodyń Wiejskich właczyło się do ich organizacji z bardzo ciekawą inicjatywą, zorganizowania wystawy fotograficznej obrazującej jak kiedyś wyglądały żniwa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Inicjatywa warta naśladowania.

 • Spotkanie Grupy Roboczej

  Członków Grupy Roboczej zapraszamy na spotkanie w dniu 18 lipca br. o godz. 12.00. Spotkanie odbędzie się w Biurze LGD. Prosimy o przygotowanie tematów do słuchowiska, filmu i malowanki.

  Prosze o niezawodne przybycie .

 • Zwyczajne Walne Zebranie Członków LGD Ślężanie

  W dniu 27.06.2014 r., o godz. 17.00 w Sali Kinowej Gimnazjum Gminnego im. Piotra Włostowica w Sobótce odbędzie się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”.

 • Szkolenie " Facebook - skuteczne i tanie narzędzie przekazywania informacji i promocji"

  Stowarzyszenia „Ślężanie - Lokalna Grupa Działania” serdecznie zaprasza przedstawicieli Gmin Partnerskich do udziału w szkoleniu "Facebook - skuteczne i tanie narzędzie przekazywania informacji i promocji oraz zasady funkcjonowania komunikatorów Twitter i Skype", które odbędzie się 27 maja 2014r., w godzinach od 10.00 do 14.00 w Ośrodku Wypoczynkowym "Pielgrzym" przy ulicy Słonecznej 20 w Sobótce.

   

 • Zebranie Grupy Roboczej

   

  W środę 21.05.2014r. o godz. 10.00 w siedzibie LGD odbędzie spotkanie grupy roboczej na temat planowanych zadań do realizacji w 2014r. jak: film promocyjny, słuchowisko, szkolenia.

  W związku z faktem iż będą poruszane bardzo ważne kwestie prosimy o niezawodne przybycie.

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

 • Zbiórka publiczna

  LGD patronuje grupie realizującej projekt SULIWOODS - singletrack na Wzgórzach Oleszeńskich. Projekt zakłada budowę ścieżek rowerowych biegnących między drzewami i pozwalających na aktywny wypoczynek bardzo blisko natury. 

  Grupa inicjatywna zakłada budowę ok. 9 km ścieżki w pierwszym roku realizacji projektu, przy zaangażowaniu własnej wiedzy i pracy wolontariuszy. Niemniej jednak potrzebne są środki finansowe na opracowanie projektu, zakup narzędzi, zakup materiałów (kruszywo, cement, drewno itp.). Te środki zamierzamy pozyskać w wyniku zbiórki publicznej.   

  O wsparcie prosimy każdego, kto jest zainteresowany realizacją tego projektu i rowojem turystyki aktywnej na obszarze LGD.

   

 • Rowerowe Otwarcie Sezonu 2014 Masyw Ślęży

  Piotr Szwedowski zaprasza 12 kwietnia br. na Rowerowe Otwarcie Sezonu 2014 Masyw Ślęży.
  Szczegóły https://www.facebook.com/events/291576644330369/

   

 • Dzień Sołtysa

  W imieniu własnym oraz Zarządu LGD składam wszystkim sołtysom serdeczne życzenia zadowolenia z pracy na rzecz rozwoju środowiskla lokalnego, zrozumienia ze strony mieszkańców swoich wsi, wielu pomysłów i wytrwałości. Mamy nadzieje że znowelizowana ustawa o Funduszu Sołeckim będzie bardzo pomocna przy real;izacji Państwa zamierzeń.

  Elżbieta Pasławska

 • Konferencja; Mikroprzedsiębiorczość na terenach pozaaglomeracyjnych

  W dniu 16 marca, o godz. 9.oo w Centrum Konferencyjno Hotelowym SOBOTEL rozpocznie się Konferencja Mikroprzedsiębiorczość na terenach pozaaglomeracyjnych. Gościem konferencji będzie Wicepremier Janusz Piechociński. Konferencji towarzyszyć będzie prezentacja produktu lokalnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konferencji

 • Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach

  13 kwietnia br. W Hali Sportowej Zespołu Szkół w Marcinowicach odbędzie się X edycja imprezy pod nazwą Tradycje Stołów Wielkanocnych. Na imprezę zapraszają; Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach - jej organizator oraz Stowarzyszenie „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”

 • To już 20 lat


  Jubileusz 20-lecia Chóru „Canzona” z Olesznej.

   

  To już 20 lat jak chór „Canzona” z Olesznej uczestniczy w życiu kulturalnym Gminy Łagiewniki, powiatu dzierżoniowskiego i naszego regionu. W sobotę, 15 lutego 2014 r. w Olesznej odbędą się uroczyste obchody jubileuszu.

 • Spotkanie robocze dotyczące Internetowej Informacji Turystycznej

  W piatek o godz. 12.30 w siedzibie LGD odbędzie spotkanie robocze na temat aktualizacji i uzupełniania danych w Internetowej Informacji Turystycznej LGD. Do udziału w spotkaniu zapraszamy osoby wprowadzające dane i wyznaczone w Urzędach Gmin Członkowskich do aktualizacji danych.

  Wszyscy zainteresowani zmianą treści zapisów umieszczonych w bazie, dodaniem informacji i zdjęć proszeni są o zgłaszanie tych zmian na adres biura LGD info@sleza.pl

 • ŚLĘŻANIE na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu

  W dniach od 7 do 9 lutego br. Ślężanie prezentowali swoją ofertę na MTT we wrocławskiej Hali Stulecia. W ciągtu trzech dni na stoisku bezpośrednio zaprezentowało się 10 wystawców, ponad 30 podmiotów zaprezentowało swoje wyroby bądź materiały promocyjne.

 • Targi Grune Woche 2014

   

  Od 17 stycznia i przez kolejne pięć dni prezentowaliśmy Ślężański Produkt Lokalny na Międzynarodowych Targach Żywności Grüne Woche w Berlinie. W tym roku, w polskim sektorze na stoisku Dolnego Śląska prezentowaliśmy; mąkę i chleb żytni na zakwasie z Młyna w Jordanowie Śląskim p. Zenona Feszczuka, wędzonki kanoników oraz raki szlachetne z Tawerny Ślężański Pstrąg p. Jacka Chmielowskiego, kwaszoną kapustę i ogórki z gospodarstwa Gór Pak z Magdaleny i Radosława Góreckich oraz smalczyk czarownic ślężańskich. Na targi zawieźliśmy także piwo Sobótka Górka z Browarni Domowej Bartosza Bogdańskiego.

  W dniu otwarcia stoisko nasze odwiedził Stanisław Kalemba, Minister Rolnictwa, a w kolejnym dniu Wicepremier Janusz Piechociński.

  Obaj goście mieli okazję skosztować prawdziwego piwa warzonego metodą tradycyjną w oparciu o stare receptury i nawiązującego do najlepszych tradycji piwowarskich naszego regionu.

  Miło było nam powitać na stoisku Pana Zygmunta Worsę, Starostę Świdnickiego.

  W trakcie targów poza prezentacją produktów nawiązaliśmy wiele obiecujących kontaktów, a nawet pozyskaliśmy kandydatów na nowych członków LGD.

 • Wyrazy współczucia dla Zenona Feszczuka

  Wyrazy  najgłębszego współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia w trudnych chwilach

    Zenonowi Feszczukowi

    z powodu śmierci   Taty

  składa Zarząd Stowarzyszenia " Ślężanie - Lokalna Grupa Działania"

 • Walne Zebranie Członków LGD Ślężanie 24.01.2014

 • Posiedzenie odwoławcze 17.01.2014

 • VII Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego za nami

   W dniach 14-15 grudnia 2013r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gimnazjum Gminnym w Sobótce odbył się VII Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który zgromadził twórców z terenu LGD oraz z całego Dolnego Śląska. W programie imprezy znalazł się między innymi Konkurs na Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe, Festiwal Stołów i Tradycji Wigilijnych, wykłady seminaryjne: Leader- Dobre praktyki, Jasełka oraz wspólne kolędowanie.

   

   W Festiwalu Stołów Wigilijnych udział wzięły 4 ekipy. Komisja Konkursowa oceniała tradycje kulinarne, tradycyjny sposób nakrywania stołów oraz obrzęd wieczerzy wigilijnej. Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały niezwykle ciekawe opisy obrzędów i sposoby nakrywania stołów. Nie zabrakło tradycji kresowych i góralskich. Z pośród zgłoszonych KGW każdy wyróżniał się na swój sposób, co spowodowało, że Komisja Konkursowa jednogłośnie przyznała I miejsce egzekwo dla wszystkich zgłoszonych Kół.

  Tegoroczny Festiwal jak i poprzednie spełnił swoje zadanie, przypomniał obrzędy, nawiązywał do tradycji, pokazał że własne wyroby rękodzielnicze są piękniejsze niż sztuczne chińskie błyskotki. Festiwal dał nam przedsmak świąt Bożego Narodzenia, gdzie mieliśmy okazję skosztować nie tylko przepysznych potraw, ale również mieliśmy okazję poznać produkty, które dostaniemy wyłącznie u ich producentów.

   

 • Fundacja Rozwoju Kultury Sztuki i Edukacji „Otwórz Drzwi” zaprasza na pokaz końcowy uczestników warsztatów dla Animatorów Kultury "Świat Czarno-Biały."

 • Konkurs POWRÓT DO TRADYCJI !

  POWRÓT DO TRADYCJI 

  Z okazji VII Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła  i  Produktu Lokalnego ogłaszamy kolejny konkurs na podłaźniczkę, babcię współczesnej choinki.

  W konkursie przewidziana jest nagroda.Zgłoszenia należy kierować do Biura LGD podobnie jak zgłoszenia do udziału w Konkursie na Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe i  Festiwalu Stołów Wigilijnych.

  Powrót do tradycjiZ okazji VII Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła  i Produktu Lokalnego  ogłaszamy kolejny konkurs na podłaźniczkę, babcię współczesnej choinki.W konkursie przewidziana jest nagroda. Zgłoszenia należy kierować do Biura LGD podobnie jak zgłoszenia do udziału w Konkursie na Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe i  Festiwalu Stołów Wigilijnych.
 • Posiedzenie Rady LGD Ślężanie 16.12.2013

 • VII Ślężański Festiwal Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego

   Stowarzyszenie „ŚLĘŻANIE – Lokalna Grupa Działania”  ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w  VII Ślężańskim Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej  Gimnazjum Gminnego w Sobótce       w dniach 14 i 15 grudnia 2013 r.

 • Wyjazd studyjny LGD

  W dniach 5-6 grudnia 2013r. Stowarzyszenie „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania” odbyło  wyjazd studyjny do Krainy „Ducha Gór”  czyli Karpacza i okolic. Wizytę studyjną w niepowtarzalny sposób zorganizowała dla nas Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Ducha Gór.

  W wyjeździe uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Ślężanie ze wszystkich siedmiu gmin wchodzących w skład LGD.

 • Dystrybucja opracowania

 • Fundacja Rozwoju Kultury Sztuki i Edukacji „Otwórz Drzwi” zaprasza na BEZPŁATNE Warsztaty dla Animatorów Kultury "Świat Czarno-Biały."

 • ŚWIĘTO WĘDZONKI !

  Stowarzyszenie " Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" zaprasza na WIELKIE LISTOPADOWE ŚWIETO WĘDZONKI , PIWA I PRODUKTÓW LOKALNYCH"
 • SZKOLENIA DLA POTENCJALNYCH BENEFIJENTÓW

 • SZKOLENIE- EWIDENCJONOWANIE USŁUG HOTELARSKICH W GMINIE !

  Zapraszamy na szkolenie - "EWIDENCJONOWANIE USŁUG HOTELARSKICH W GMINIE".                                       Na takie szkolenie czekaliście Państwo bardzo długo, dlatego wychodząc naprzeciw                                 oczekiwaniom urzędników przygotowaliśmy szkolenie przygotowane przez najlepszego                                  specjalistę w tej dziedzinie Wojciecha Fedyka.

 • Zostań Świętym Mikołajem

 • XIX Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

  W dniu 14 listopada 2013r., o godz. 16.30 w Sali Audiowizualnej Gimnazjum Gminnego w Sobótce odbędzie się XIX Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”.

   

              Przewidywany program obrad Walnego Zebrania Członków;

  1. Otwarcie zebrania przez prezesa Stowarzyszenia.
  2. Wybór Przewodniczącego Zebrania i Sekretarza.
  3. Stwierdzenie prawomocności zebrania i jego zdolności do podejmowania uchwał.
  4. Omówienie i przyjęcie porządku obrad .
  5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia nowych członków w poczet członków zwyczajnych stowarzyszenia.
  6. Zmiana LSR Lokalnej Grupy Działania „ Ślężanie”.
  7. Zmiana regulaminu Rady Stowarzyszenia.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany składu Rady LGD
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany składu Zarządu LGD
  10. Wnioski i zapytania.
  11. Zakończenie obrad Walnego Zebrania Członków.

   

 • FESTYN PIWA I PRODUKTÓW REGIONALNYCH

  Zapraszamy Serdecznie na 

  "I LISTOPADOWY FESTYN PIWA I PRODUKTÓW REGIONALNYCH"

 • WIELKIE WYDARZENIE NA ZIELONYM WZGÓRZU

   Od 2 listopada br. ruszamy z nalewaniem "Prawdziwego Produktu Regionalnego" z Browarni Sobótki Górka. Ilość trunku do konsumpcji będzie ograniczona z racji, iż jest to pierwsza partia tego znakomitego produktu. Wszystkich smakoszy i koneserów złotego trunku zapraszamy do odwiedzin i skorzystania z jedynej w swoim rodzaju szansy, czyli spróbowania pierwszej partii. UWAGA - w sprzedaży będzie również 12-stopak na wynos, w obniżonej cenie, przyjmujemy zapisy i rezerwacje.

 • Zapraszamy na X Piknik - AS Turystyki Ślężańskiej

 • Posiedzenie Rady Stowarzyszenia 07.10.2013r.

  Informujemy, iż  07.10.2013 roku o godz. 09.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, Tuszyn 47, odbędzie się  posiedzenie Rady Stowarzyszenia LGD "Ślężanie". Podczas posiedzenia, Rada Stowarzyszenia dokona wyboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju, złożonych podczas IX/2013 naboru, który trwał od 06.09.2013 r. do 23.09.2013 r. Wnioski ocenione zostaną pod względem zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju oraz pod względem spełniania lokalnych kryteriów wyboru.

 • Informacja o czasie pracy biura.

  Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" informuję, iż w dn. 21 - 23.08.2013 biuro LGD będzie czynne w godzinach od 8.00- 11.00.

 • FUNDUSZ SOŁECKI - Szansą dla Wsi

  Stowarzyszenie " Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" zaprasza do obejrzenia  prezentacji " FUNDUSZ SOŁECKI - SZANSĄ DLA WSI" .

  Prezentacja znajduje się w załączniku.

 • Zaproszenie na spotkanie z Sołtysami z gmin członkowskich.

  Zapraszamy serdeczenie do udziału w spotkaniu z Sołtysami z gmin członkowskich. Szczegóły zawarte w załączniku.

 • Zapraszamy na emisję programu o naszych produktach lokalnych !

  Zapraszamy na emisję programu o naszych produktach lokalnych. Program w TV Wrocław - Zrób to ze smakiem, 27 lipca br. o godz. 17.00

 • Zapraszamy do Restauracji "Zielone Wzgórze"

 • Posiedzenie Rady Stowarzyszenia 17.06.2013


 • HORSE ACADEMY - SZKOLENIA Z KOŃMI- Zapraszamy

 • Zapraszamy na Marinowanie Mietków 2013

  Stowarzyszenie ,,Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" serdecznie zaprasza na Marinowanie Mietków 2013, które odbędzie się dn. 18-19 maja nad Zalewem Mietkowskim.

 • Posiedzenie Odwoławcze 08.05.2013

 • Posiedzenie Rady Stowarzyszenia 15.04.2013

  Informujemy, iż  15.04.2013 roku o godz. 09.30 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, Tuszyn 47, odbędzie się  posiedzenie Rady Stowarzyszenia LGD "Ślężanie". Podczas posiedzenia, Rada Stowarzyszenia dokona wyboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju, złożonych podczas VII/2013 naboru, który trwał od 11.03.2013 r. do 29.03.2013 r. Wnioski ocenione zostaną pod względem zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju oraz pod względem spełniania lokalnych kryteriów wyboru.

 • Zapraszamy na spotkanie informacyjne!

  Spotkanie informacyjne "Źródła finansowania działalności gospodarczej oraz zasady rozliczania projektów unijnych"

  Stowarzyszenie „Ślężanie” Lokalna Grupa Działania wraz z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich  zapraszają  na spotkanie informacyjne pn "Źródła finansowania działalności gospodarczej oraz zasady rozliczania projektów unijnych ", które odbędzie się 12 kwietnia 2013 r. o godz. 11:00

  Celem spotkania jest przekazanie uczestnikom informacji na temat wspierania działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej (e-usługi) oraz możliwości dofinansowania dla mikroprzedsiębiorstw zarejestrowanych na obszarze wiejskim (Działanie 312 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich).

  Konsultant Głównego Punkt Informacyjnego Funduszy Europejskich udzieli również informacji na temat możliwości pozyskania pożyczek na rozpoczęcie oraz poszerzenie zakresu działalności w ramach Funduszu pożyczkowego EFS oraz Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego.  

  Spotkanie informacyjne odbędzie się 12 kwietnia 2013 r. o godz. 11:00 w Sobótce przy ul. Kościuszki 7/9

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

   

 • Wesołego Alleluja !

 • ARiMR planuje nabór na działanie Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

 • Zajęcia o charakterze warsztatowym realizowane w masywie Ślęży - Zapraszamy

  Firma „Biskupia Kopa” oraz Zespół Dolnośląskich Parków Krajobrazowych,
  działając w ramach projektu: „Zbliżenia-edukacja przyrodniczo-regionalna dzieci i
  młodzieży z obszaru LGD „Ślężanie”” zaprasza grupy szkolne na zajęcia o charakterze
  warsztatowym realizowane w masywie Ślęży. Zajęcia rozpoczynają się prelekcją na
  temat historii i przyrody Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Następie odbędą się
  warsztaty z czerpania papieru i płukania złota oraz odkrywania skamieniałości. Każdy z
  uczestników otrzyma dyplom oraz pamiątkowego Niedźwiadka Ślężańskiego.
  Zajęcia są bezpłatne.
  Projekt będzie realizowany w terminie od maja do końca września 2013.
  Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 71/3162857
  lub e-mailem; podwiezyca@wp.pl
  O uczestnictwie w programie decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Produkty certyfikowane

 • To już po VI Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego.

 • Wesołych Świąt !

 • VI Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Sobótce !!!

  http://www.polska-chata.pl/galeria/4825,festiwal-produktow-regionalnych-w-sobotce.html

 • VI Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

   

 • Bezpłatne szkolenie dla branży turystycznej !!

 • 15.10.2012 - Biuro LGD będzie nieczynne

 • Posiedzenie Rady 15.10.2012

 • Rzeźby ze Świątnik w serwicsie www.polska-chata.pl

 • Spotkanie informacyjne

 • VIII Bukowińskie Kolędowanie

 • „Piwo Sobótka Górka 12” zwyciężyło podczas XII edycji regionalnego etapu konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

  Podczas XII edycji regionalnego etapu konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, 25 sierpnia 2012roku w kategorii napoje alkoholowe zwyciężyło „Piwo Sobótka Górka 12”, uwarzone przez Bartłomieja Bogdańskiego i Piotra Sieniawskiego.

 • Budujemy suszarnie owoców

  Państwo Marietta i  Bogusław Słowińscy to ludzie, którzy Wieś Sady w Gminie Marcinowice wybrali sobie jako swoje miejsce na ziemi. Tu, na zboczu Ślęży zbudowali  dom , z którego  oglądają piękne zachody słońca. Ale najważniejsze jest to, że inaczej niż większość „miastowych” zaczęli się integrować z mieszkańcami  wsi, zechcieli poczuć jej atmosferę i zrozumieć jej problemy. W roku 2011 Pani Marietta odwiedziła mnie i przyniosła ze sobą jako poczęstunek, torebkę suszonych jabłek.  Bardzo smacznych suszonych jabłek, przygotowanych własnoręcznie. Rozmowa zaczęła się od tego, że zbliża się jesień i pod drzewami, często starymi odmianami jabłoni , grusz i śliw gniją owoce. Owoce, których nie ma jak przechowywać i jedyną dostępną metodą jest ich suszenie.  Myślę, że dla kogoś kto mieszkał w mieście, w którym każdy owoc trzeba kupić, jest to czyste marnotrawstwo. Potem dowiedziałam się jeszcze , że Pani Marietta  pochodzi z Górnego Śląska, gdzie gospodynie niczego nie marnują.

 • Ogłoszenie o Konkursie Nr VI/2012 - Nowy termin naboru !!

 • Rak szlachetny nowym produktem lokalnym LGD

                  Rak szlachetny określany często ,, barometrem czystości wody” jest coraz rzadszym gatunkiem występującym w naszych wodach z powodu licznych zanieczyszczeń środowiska.  Objęty  w Polsce ścisłą ochroną może być hodowany w stawach rybnych, w których występuje ciągły przepływ wody, co zapewnia jej czystość. Taką hodowlę rozpoczął w 2010 roku Jacek Chmielowski – właściciel Karczmy ,,Tawerna” w Sobótce Zachodniej. Aspiracją i motywacją do założenia tego typu działalności było dla właściciela posiadanie własnych raczych matek oraz dogodne warunki do hodowli tego typu gatunku.  Ze względów smakowych raka tego wykorzystuje właściciel  serwując go w naturalnej postaci oraz w dwóch specjalnych daniach: ,,Wykwintna zupa rakowa z raków szlachetnych” i ,,Szyjki rakowe w borowikach”, które znajdują coraz większe zainteresowanie wśród przyjezdnych turystów i klientów karczmy.

  Właściciel Karczmy posiada już  Certyfikaty Ślężańskiego Produktu Lokalnego na hodowanego przez siebie Pstrąga Ślężańskiego oraz Wędzonki Kanoników. Serwowane w Karczmie dania z raków będą się także ubiegać o nadanie certyfikatu.

 • NOWY TERMIN NABORU !!!

 • UWAGA !!! NABÓR WNIOSKÓW ODWOŁANY

 • Zaproszenie na Konferencję Stowarzyszenia „Ślężanie - Lokalna Grupa Działania

 • Dożynki Dolnośląskie 2012

  Gmina Dzierżonió zaprasza do udziału w Dożynkach Dolnośląskich, które odbędą się 9 września br. w Dzierżoniowie. Szczegóły na plakatach

 • Zaproszenie na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków LGD Ślężanie, które odbędzie się 21.06.2011r.

 • Szkolenia dla potencjalnych beneficjentów

 • Szkolenie fotograficzne

 • IV Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu LOkalnego już za nami

  Za nami już kolejny, IV Festiwal Rzemiosł, Rekodzieła i Produktu Lokalnego. Mimo problemów z pogodą impreza przyniosła wielu pozytywnych wrażeń. Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele kilku zaprzyjaźnionych z nami Lokalnych Grup Działania; Kwiatu Lnu, Gromnika, Doliny Baryczy i A-4. Można było nauczyć się jak własnoręcznie zrobić piękne ozdoby choinkowe, wykonać piękne, naturalne stroiki świąteczne, czy uczestniczyć w zajęciach Akademii Dobrych Manier Pani Jadwigi Dębickiej.

 • XV Zwyczajne Walne Zebranie Członków LGD Ślężanie

 • Poszukujemy wykładowców na szkolenia

 • Zaproszenie na Zwyczajne Walne Zebranie Członków LGD Ślężanie, które odbędzie się 19.04.2011r.

 • UWAGA !!! ZMIANA SIEDZIBY I ADRESU BIURA

 • Wesołych świąt

  W Betlejem mieście Zbawiciel się rodzi.
  Niech się Wam mili, Najlepiej powodzi!
  Niech Wam służy szczęście O każdej godzinie
  I niech Was dobrego nic w życiu nie minie!
  By Wam wszystko pasowało,
  by kłopotów było mało,
  byście zawsze byli zdrowi,
  by problemy były z głowy,
  by się wiodło znakomicie,
  by wesołe było życie!
  Wszystkim czytelnikom naszej strony
  Życzą pracownicy Biura LGD
 • Warsztat - Zmiany w LSR

 • Życzenia Wielkanocne

   

   

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
  składamy najserdeczniejsze życzenia:
  dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
  mnóstwo wiosennego optymizmu
  oraz samych sukcesów
  składają

  Zarząd oraz pracownicy biura LGD Ślężanie

   


   

   

   

   

   

   

 • I Ślężańskie Forum Kobiet

   I Ślężańskie Forum Kobiet już za nami. Było to spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Folklorystycznych, Stowarzyszeń działającvych na wsi oraz wszelkich nieformalnych grup kobiecycvh działającvycvh na wsi. Było nto forum wymiany doświadczeń oraz potwierdzenie skali wiejskiego ruchu kobiet. Orgasnizatorzy i gospodarze spotykania, Gmina Dzierżoniów zaprezentowała bogaty wachlarz działań wspierający ruch kobiet na wsi. Impreza przyniosła nie tylko wiedzę na temat działań prowadzonych na wsi ale także popis umiejętności kulinarnych.

  Spotkanie było rzeczywiście forum wymiany doświadczeń oraz zapowiedzią nowych działań, które chcemy realizować z kobietami i dla kobiet.

 • Polska Smakuje

  Polska SCHMECKT – to hasło pod jakim prezentuje się Polska na tegorocznych targach żywności Grűne Woche w Berlinie. W ciągu trzech pierwszych dni targi odwiedziła rekordowa liczba ponad stu tysięcy zwiedzających. W 23 halach można skosztować żywności z całego świata. Na tym tle tegoroczna ekspozycja Polski prezentuje się niezwykle okazale, odwiedzają ją prawdziwe tłumy.
 • Konkurs na Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe

  Drodzy Państwo
   
  W imieniu Stowarzyszenia „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”, serdecznie zapraszam do udziału w V Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbędzie się w dniach 10 i 11 grudnia br. w Hali Widowiskowo- Sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce.
  Jest w kalendarzu kilkanaście świąt państwowych i kościelnych, ale żadne nie może się równać z atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Nieważne, że czeka nas wiele przygotowań, pracy i wydatków, zawsze wracamy przy tej okazji do świąt naszego dzieciństwa. Przypomina nam się wysprzątany dom, pachnący pastą do podłóg i zapachem ciast. Żywa choinka z papierowymi łańcuchami, owocami, orzechami w sreberkach, cukierkami i lukrowanymi piernikami. Z ozdobami wykonanymi przez dzieci i przez lata przechowywanymi wraz ze wspomnieniami.
  Aby powrócić do starych tradycji rodzinnego przygotowania ozdób i wspólnego ubierania choinki Stowarzyszenie nasze organizuje od kilku lat konkurs  Na Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe. Konkurs ten to także próba przeciwstawienia się tandetnym, plastikowym ozdobom. Konkurs nasz preferuje ozdoby z naturalnych surowców, wykonywane przez drużyny kilkupokoleniowe.
  Wszystkich, którym bliskie jest kultywowanie naszych tradycji zapraszamy do udziału w naszym konkursie.
 • komentarze na temat Festiwalu Rzemiosł

  http://www.aktualnosciturystyczne.pl/produkt-turystyczny/choinka-slezansko-turystyczna/

  http://www.otowroclawpowiat.pl/news.php?id=57139

 • Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

   
  11 grudnia 2010 r. (sobota)
  - godz. 10.oo – Otwarcie Festiwalu
                      - prezentacje wyrobów rzemieślniczych, artystycznych, rękodzieła i produktów lokalnych, połączone
                         z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym
  - godz. 12.00 – Konkurs na Najpiękniejsze Drzewko  Bożonarodzeniowe                                                                          - Prezentacje muzyczne                 
   - Prezentacje florystyczne w wykonaniu Katarzyny Otwinowskiej Prestige  Flowers –
                             Stowarzyszenie „Ślężański Krąg”
  - godz. 15.00 - " JAK UNIKAĆ NIEZRĘCZNYCH SYTUACJI, KTÓRE MOGĄ WPRAWIĆ NAS W ZAKŁOPOTANIE"
                            Zajęcia prowadzi : Jadwiga Dębicka   - Absolwentka- Akademii Dyplomatycznej przy Polskim  
                             Instytucie   Spraw Międzynarodowych w Warszawie-Kurs Protokołu Dyplomatycznego,
                             Absolwentka- Europejskiego Centrum Rozwoju Biznesu we Wrocławiu- Kurs Savoir-vivr'u w biznesie
                             Kurs pedagogiczny pod nadzorem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu "Oświata" Wrocław.
                             Prezes Stowarzyszenia Ślężański Krąg
  - godz. 17.00 – Jasełka w wykonaniu Klasy artystycznej Gimnazjum Gminnego w Sobótce
                                                                           
   
  12 grudnia 2010 r. (niedziela)
  - godz. 11.00 - prezentacje wyrobów rzemieślniczych, artystycznych, rękodzieła i produktów lokalnych,                   
   -  godz. 12.00 – Rozstrzygnięcie konkursu na „Ślężańskim Produkt Lokalny”, wręczenie Certyfikatów                        
   - godz. 13.oo – Festiwal Stołów i Tradycji Wigilijnych,
  - godz. 15.oo – Koncert Chóru Otwartych Serc
  - wspólne kolędowanie.
   
  Imprezie towarzyszyć będą warsztaty zdobienia bombek BOMBONIERA, pokazy florystyczne, zdobienie potraw, wykonywania ozdób świątecznych. Funkcjonować będzie także mini przedszkole plastyczne.Uczestników czeka wiele niespodzianek kulinarnych.
   
  Chcesz kupić świąteczne upominki, kupić lub zamówić świeże i zdrowe potrawy na świąteczny stół? Przyjdź, tu znajdziesz; nastrój, scenerię, zapach i smaki tradycyjnych świąt BOŻEGO NARODZENIA.

   

 • Marinowanie Mietków 2012 - ZAPRASZAMY!!!

 • Seminarium

 • wywiad na temat Ślężan - Poradnik Samorządowy GOSPODARZ nr 1 (68)/2011

 • III Konkurs na ŚLĘŻAŃSKI PRODUKT LOKALNY

  Lokalna Grupa Działania „ŚLĘŻANIE” zaprasza Państwa - lokalnych wytwórców  i producentów rolno-spożywczych, rzemieślników oraz usługodawców branży turystycznej, do wzięcia udziału w konkursie na „ŚLĘŻAŃSKI PRODUKT LOKALNY”. 

 • Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2012

  Na początku lutego prezentowaliśmy naszą ofertę turystyczną na czwartych, Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. Wśród naszych materiałów znalazły się ulotki i widokówki  z sołectw Gminy Dzierżoniów bądące efektem ich udziału w programach Odnowy Wsi, materiały promocyjne obiektów noclegowych i gospodarstw agtroturystycznych. Na uwage zasługiwała mapa turystyczna będąca pierwszym wydawnictwem nowopowstałej, jeszcze w rejestracji Ślężańskie Organizacji Turystycznej. Organizacja ta to nowy partner naszej LGD.

  Najwazniejszym dla nas materiałem prezentowanym na tegorocznych targach była broszura promująca Szlak Dobrych Smaków i Tradycji Ślężańskich (dostępna na stronie). Broszura zaprasza na wycieczkę po terenie naszego Partnerstwa, nieco inna niż dotychczas; smaczna i kolorową. Jest to takze inauguracja study tours po naszym terenie.

 • IV Festiwal Rzemiosł, Rekodzieła i Produktu Lokalnego

  Stowarzyszenie „ŚLĘŻANIE – Lokalna Grupa Działania” ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Ślężańskim Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sobótce w dniach 11 i 12 grudnia 2010 r.
 • V Festiwal Rzemiosł, Rekodzieła i Produktu Lokalnego

  Zapraszamy do udziału w V Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

 • Konkurs na ŚLĘŻAŃSKI PRODUKT LOKALNY

  Zarząd Stowarzyszenia, po głębokiej analizie dokonał zmiany Regulaminu Certyfikacji Ślężańskiego Produktu Lokalnego.  Przyznane w roku bieżącym certyfikaty nadane zostaną na czas nieokreślony, a produkty nimi oznaczone poddawane będą okresowym kontrolom zachowania jakości. Jeżeli chodzi o produkt spożywczy do konkursu mogą przystapić tylko podmioty gospodarcze, podlegające krajowemu systemowi kontroli sanitarnej. Szczegóły zawarte są w regulaminie. Zarząd pracuje nad programem promocji produktu w roku 2012. Obecnie przygotowujemy się do promocji w trakcie V Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu LOkalnego oraz kiermaszu w sieci sklepów Irena.

 • Nowe wydawnictwa

  Członkowie Stowarzyszenia i internauci odwiedzający naszą stronę. Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą. Przygotowujemy wydawnictwa dotyczące naszego partnerstwa. Będą to; kalendarz z planerem na rok 2011, Informator Turystyczny, Przewodnik po Ścieżce Dobrych Smaków i Tradycji Ślężańskich, Książka Kucharska. Nasza baza fotograficzna jest juz trochę opatrzona, nowe zdjęcia będziemy robić począwszy od wiosny. Jeżeli macie Państwo ciekawe zdjęcia; pejzaże, zabytki, przyroda, zdjęcia z imprez, produkt lokalny (obiekty noclegowe, zespoły muzyczne, wyroby rzemieślnicze i artystyczne, produkty spozywcze, stare naczynia, narzędzia itp.), jesteście właścicielami praw autorskich i chcielibyście by stały się one ilustracją naszych wydawnictw, prosimy o ich przekazanie na adres stowarzyszenia.

 • Nasze produkty na Grune Woche

 • Spotkanie producentów żywności

   

   

   

  W piątek 12 listopada w Karczmie TAWERNA w Sobótce odbyło się spotkanie producentów żywności, którzy korzystają z certyfikatu Ślężański Produkt Lokalny.

 • Posiedzenia Rady

 • Warsztat Bibułkarski

  Jeżeli chcesz uzyskać umiejętności pozwalające pozyskiwać dodatkowe dochody, chcesz poszerzyć ofertę swojego gospodarstwa agroturystycznego, jeżeli chcesz się sprawdzić w nowej formie wyrazu artystycznego, weź udział w WARSZTATACH BIBUŁKARSKICH
 • Ślężanki laureatkami Kryształowej Koniczynki

  30 września 2010 roku w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu odbyło się VI Dolnośląskie Forum Kobiet - PROW na lata 2007-2013 . Jego celem było zapoznanie uczestników z problemami, na które napotykają kobiety wiejskie w zmieniającej się rzeczywistości społeczno-gospodarczej, pokazanie sposobów ich rozwiązywania a także wskazanie możliwości uzyskiwania przez kobiety dodatkowych lub alternatywnych źródeł dochodu w wiejskich gospodarstwach domowych.

 • Tour Salon 2010

  W dniach od 20 do 23 października w Poznaniu odbyły się kolejne Międzynarodowe Targi Turystyczne TOUR SALON 2010. .
 • Wesołego Alleluja

 • Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

 • TOUR SALON 2011


  W dniach 19-22 października 2011 r. w Poznaniu odbyły się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Podczas targów oferty turystyczne prezentowały regiony Polski oraz 43 kraje, między innymi: Austria, Egipt, Hiszpania, Indie, Izrael, Japonia. Regionem partnerskim 22. edycji Tour Salon było Województwo Zachodniopomorskie, zaś krajem partnerskim - Maroko.

   

  Cztery dni targów to doskonała okazja promocji, prezentacji ofert turystycznych, produktów turystycznych oraz nawiązywania nowych kontaktów w branży. Pierwsze dwa dni targów mają skierowane są do osób działających w branży turystycznej, natomiast pozostałe dwa dni są otwarte dla wszystkich poszukujących ciekawych ofert turystycznych. Imprezie towarzyszył bogaty program wydarzeń konferencji, warsztatów i pokazów, zaś gościem specjalnym był Wojciech Cejrowski. 

   

  Stoisko  Lokalnej Grupa Działania ”Ślężanie” mieściło się na wspólnej wyspie przygotowanej przez Dolnośląską Organizację Turystyczną. Poza LGD Ślężanie i DOT wystawiali się na niej między innymi Huta Julia z Piechowic jak i wystawcy z województwa Opolskiego. Odwiedzający targi przez wszystkie cztery dni mieli możliwość zapoznania się z ofertą turystyczną gmin członkowskich LGD, gospodarstw agroturystycznych,  pozostałych obiektów noclegowych jak i z bogatą historią oraz kulturą obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju.

   

 • wesołych Świąt

  Ździebełko ciepełka
  W codziennych piekiełkach
  W wyblakłym na szaro obłędzie
  Różowa perełka, ździebełko ciepełka
  Znów wiem, że jakoś to będzie .
   
  Gdy serce ukłuje przykrości igiełka
  I biedne się czuje niczyje,
  Ciepełka ździebełko
  Ździebełko ciepełka
  Wystarczy i wszystko przemija.


  Janusz Kofta
   
  Najwspanialszych Świat Bożego Narodzenia, miłości, spokoju, „ciepełka” życzy Elżbieta Pasławska oraz Członkowie Zarządu i Pracownicy Biura
 • Ślężanie na Grune Woche 2010

  Stowarzyszenie „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”, po raz trzeci prezentowało ślężański produkt lokalny na targach Grüne Woche w Berlinie.
  Międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grüne Woche to jedyna w swoim rodzaju międzynarodowa wystawa gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa.

 • "Nasze Kulinarne Dziedzictwo"

  Ślężańskie Produkty Lokalne nagrodzone w dorocznym konkursie pod nazwa "Nasze Kulinarne Dziedzictwo"

 • Rozstrzygnięcie Konkursu na „Ślężański Produkt Lokalny”

  W dniu 13 grudnia (niedziela) 2009 roku podczas trwającego wówczas Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego organizowanego przez LGD Ślężanie, miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu oraz wręczenie certyfikatów na „Ślężański Produkt Lokalny”.

 • III Festiwal Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego

  W dniach 12 i 13 grudnia 2009 r. odbył się kolejny, trzeci już Zimowy Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który zgromadził twórców z terenu naszego Partnerstwa oraz z terenu całego Dolnego Śląska.
 • Ogłoszenie o Konkursie Nr V 2011 - Małe Projekty

 • Szkolenie - Małe Projekty

 • zaproszenie na III Festiwal Rzemiosł, Rękodziełą i Produktu Lokalnego

   Stowarzyszenie „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania” wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Sobótka oraz Starostwem Powiatu Wrocławskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Ślężańskim Festiwalu Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sobótce w dniach 12 i 13 grudnia 2009

 • Książka kucharska „Smaki i Smaczki Kuchni Ślężańskiej”.

  Książka kucharska „Smaki i Smaczki Kuchni Ślężańskiej”.
   
  Smaki dzieciństwa, zapamiętany fragment haftu na obrusie, stary wazon z polnymi kwiatami, atmosfera przy stole, to wspomnienia, do których wracamy przez całe życie i które składają się na tradycję kulinarną regionu. Tylko dzięki nam samym nasze wspomnienia i tradycje mają szansę przetrwać i stać się pamiątką naszych przodków i ich losów. I dzięki nam mogą stać się bogactwem naszego regionu i dziedzictwem naszych dzieci i wnuków. Zadbajmy o to, włączmy nasze wspomnienia do kolejnego tomu książki „Smaki i smaczki kuchni ślężańskiej”
 • Ślężanie na targach TOUR SALON 2009