PRODUKT LOKALNY

 • Malina spod Ślęży

  Malinowe lato i jesień smakowita. Pani Malina Soczysta, wrażliwa, słodko-kwaśna. Malina na stałe zapuściła korzenie w naszych ogrodach. Czekamy na sierpień i owocobranie. Smak pierwszych dorodnych owoców ze szlachetnych odmian „Polki” oraz „Polany”.                                          

   Produkt jest dostępny pod adresem: ul. Wierzbowa 22, 55-050 Sobótka Kontakt telefoniczny: 607989045

 • Winiarstwo Domowe CELTICA- Przemysław Demków

  Przemysław Demków

  Sobótka, ul.Mieszka I 4

  tel. 501 344 885, e-mail: przemek@starebeczki.pl

 • Agroturystyka ,,Sady pod Ślężą'' i Suszone Owoce z Sadów

  1.        Agroturystyka Sady pod Ślężą położona jest w otulinie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Góra Ślęża leży blisko Wrocławia i jest bardzo popularnym miejscem spędzania wolnego czasu. Najbliższe miasteczko Sobótka i okoliczne wioski Sulistrowice, Będkowice czy Tąpadła od dawna nastawione są na eko-turystykę.

  Wypoczywając w Sadach Pod Ślężą można znaleźć masę atrakcji dla każdego. Dla najmłodszych (we wsi jest duży wspólny plac zabaw) do pasjonatów kolarstwa szosowego (pętla wokół góry Ślęży) i górskiego (techniczne szlaki góry Ślęży i łatwiejsze w masywie Raduni) czy turystyki pieszej i rowerowej.
  Gospodarze tej agroturystyki to producenci lokalni, którzy w swojej ofercie zapewniają również eko-jedzenie: dżemy, susz owocowy oraz soki. Ponadto w okolicznych gospodarstwach można kupić jajka, mleko i ser.

   Owoce suszone  z Sadów, konfitury z czereśni i dżem z mirabelek. Poza suszem Pan Bogusław opracował i wykonał suszarnię. Projekt ten traktujemy jako osobny produkt.

   

  Sady pod Ślężą - Noclegi, Agroturystyka i Eko Produkty

  Sady 22a (kilka kilometrów od miejscowości Sobótka)
  54-124 Marcinowice
  Marieta i Bogusław Słowińscy
  Telefon: 730150455
  email: boguslaw.slowinski@gmail.com 
  www.sadypodsleza.pl

   

 • Piwo Sobótka Górka

  Browarnia Sobótka Górka to niewielki browar rzemieślniczy założony przez trójkę piwowarów domowych: Bartłomieja Bogdańskiego, Piotra Sieniawskiego i Roberta Kopcia. Browar wskrzesza tradycję warzenia piwa w regionie, gdzie od XIX wieku działał duży browar, niestety zamknięty w 1997 roku. Browarnia skupia się przede wszystkim na tworzeniu tradycyjnych piw dolnej fermentacji.  "Piwo Sobótka Górka 12" zwyciężyło podczas XII  edycji regionalnego etapu konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo  - Smaki Regionów"

 • Park Linowy Wieżyca

  Park Linowy „Wieżyca” to moc atrakcji i potężny zastrzyk adrenaliny dla wszystkich spragnionych mocnych wrażeń, bez względu na wiek. Konstrukcja Parku zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu połączoną z doskonałym treningiem, a grupa wyszkolonych instruktorów gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Park Linowy „Wieżyca” może stanowić wspaniałą alternatywę dla żmudnych ćwiczeń na siłowni lub zajęć fitness!     

  Sobótka, ul.Armii Krajowej 13                                                                                                                                                                                       Park Linowy ''Wieżyca''                                                                                                                                                                                                       ul. Armii Krajowej 13, 55-050 Sobótka
  Tel. 519 797 367
  Tel. (71) 316 28 57
  www.parkwiezyca.pl
  parkwiezyca@wp.pl

   

 • Monk Sandals - Aleksander Łężniak

  Czyli lekkie, wytrzymałe i komfortowe sandały. Inspiracją do stworzenia tego rodzaju obuwia jest powrót do natury i stworzenie sandałów, które będą towarzyszyć Ci przy każdej okazji. Dzięki swoim właściwościom można w nich biegać, wędrować czy chodzić po mieście. Odpowiednia budowa i specjalnie dobrane materiały dają poczucie naturalności podczas ruchu a przy tym pełną ochronę stopy. Główną zaletą Monk sandals jest bardzo niska waga, wygoda i wytrzymałość. Każdy wyprodukowany sandał jest zrobiony ręcznie i jest jedyny w swoim rodzaju.

  Aleksander Łężniak
  e-mail: biuro@monksandals.pl
  telefon: +48 721 293 708

   

 • Restauracja Zielone Wzgórze Sp. z o.o. Jacek Zaborski, Tomasz Kondracki

  Zielone Wzgórze Restauracja serwująca dania oparte na produkcie lokalnym.   

  To miejsce niezwykle urokliwe, w którym zjecie Państwo zdrowe i smaczne posiłki, kupicie ślężański produkt lokalny i weźmiecie udział w niezwykłych wydarzeniach artystycznych i sportowych.  

   

    Restauracja Zielone Wzgórze   ul.Parkowa 3     Sulistrowiczki      

   +48 501 528 064,  jacekpiotrzaborski@gmail.com

   

 • Kołacz Czadecki

  To tradycyjne ciasto drożdżowe, wypiekane dawniej z okazji wesel. Później pieczony z okazji każdych świąt, towarzyszył góralom czadeckim we wszystkich ważnych wydarzeniach; od chrzcin po stypę.

 • Pracownia UNICAT - Anita Szprych i Michał Chabielski

  Pracownia ceramiki UNICAT działa od 2000 roku w malowniczej okolicy Ślężańskiego Parku Krajobrazowego w Świątnikach koło Sobótki. Powstają tu unikatowe przedmioty: naczynia inspirowane światem roślin i zwierząt, rzeźby: zwierząt, ludzi, anioły, diabły; pojazdy: samochdy, samoloty , elementy dekoracji wnętrz: donice, kafle, mozaiki, meble. Wszystkie przedmioty wykonane są ręcznie tradycyjnymi metodami ceramiki artystycznej.

   

 • Tadeusz Kościelny - Rzeźby w drewnie

  Tadeusz Kościelny mieszka i tworzy w malowniczo położonej wsi - Mościsko pomiędzy Górą Ślężą a tajemniczymi Górami Sowimi. Rzeźbić zaczął pod wpływem kiedyś obcych a dziś kolegów rzeźbiarzy. Od niedawna należy do tych ludzi, którzy obok zwyczajnego życia mają swój odrębny świat i chętnie do niego zaglądają. Poświęcają mu czas kosztem pracy, rodziny i obowiązków domowych. Nie marzą o karierze, sławie i bogactwie. Mają artystyczną duszę i frajdę z robienia czegoś dla siebie. W swoim świecie zapominają o kłopotach. Są szczęśliwi, bo spełnieni. Rzeźbienie miało być sposobem na odreagowanie, odnalezienie siebie.

 • Tor turbingowy w Sobótce

   Zapraszamy serdecznie na tor turbingowy do Domu Turysty  Pod Wieżycą" w Sobótce.

   

  Cena: 10 zł/ 15min.

   

  Świetna zabawa gwarantowana !

 • Tradycje Stołów Wielkanocnych – Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach

  1.  
  Impreza wprowadzająca w nastrój Świąt Wielkanocnych, odbywa się corocznie w Niedzielę Palmową.

  Gminny Ośrodek Kultury, Marcinowice ul.Tuwima 2, tel. 74 858 55 33, www.gok.marcinowice.lap.pl   e-mail; gokmarcinowice@wp.pl

   

 • Władysław Dzielnicki

  Lokalny artysta, malarz. Szczególnie ceniony i znany na terenie Powiatu Wrocławskiego. Malarstwem zajmuje się od 1993 roku. Pan Władysław Dzielnicki wielokrotnie uczestniczył w wielu warsztatach plastycznych organizowanych dla dzieci i młodzieży w lokalnych szkołach i w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Sobótce. 

 • Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich POJANA

  Jest to najstarszy w Polsce zespół kultywujący tradycje Górali Czadeckich. Powstał w roku 1958 r. z tęsknoty Polaków zamieszkałych do końca II wojny światowej na Bukowinie Rumuńskiej we wsi Poiana Micului. Zachowali oni odrębność mowy, ubioru i obyczaju. Kierownikiem  Zespołu jest pani Bożena Juraszek, a kierownikiem artystycznym pan Leszek Orczyk.

  Kontakt; Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku, Tel. 74 832 91 75, fax 74 832 90 68 e-mail; bogd@poczta.internetdsl.pl

 • Ślężański Pstrąg

    Pstrąg pochodzi z  hodowli opartej na naturalnym pokarmie występującym w stawie położonym u stóp Ślęży. Staw zasilany jest wodą ze strumienia spływającego ze zboczy Ślęży, co ma wpływ na walory smakowe pstrąga. Jak głosi legenda pstrąg był podstawą życia dawnych mieszkańców tych terenów, m.in. budowniczych zamku na Ślęży, opactwa Górka i samego Opata Piotra Włostowica?

    Karczma Tawerna  ul. browarniana 5, Sobótka,  tel. 660 783 763,    www.tawerna.sobotka.net     e-mail; karczma-tawerna@wp.pl

 • Chleb Żytni na Zakwasie z Młyna w Jordanowie Śląskim - Zenona FESZCZUKA

   Chleb pieczony jest w małej przymłyńskiej piekarni. Wytwarzany jest na zakwasie żytni bez dodatku drożdży. Do produkcji „chleba z młyna” używa się tylko naturalnych komponentów; maki wyprodukowanej we własnym młynie z dodatkiem nasion lnu i słonecznika, podsypywany otrębami lub kminkiem, bez środków polepszających i wypełniaczy. 

  Młyn Usługowy Zenon Feszczuk    

  ul.Wrocławska 18 55-065 Jordanów Śląski, tel. 71 31 61 122,      

  e-mail; zenon-feszczuk@wp.pl

 • Ślężańskie Ogórki i Kapusta Kwaszona z Gospodarstwa GÓR-PAK Magdaleny i Radosława Góreckich z Maniowa

  Ogórki i kapusta ślężańskie kwaszone są w kwaszarni na bazie starych receptur przejętych przez właścicieli od seniora rodu. Produkty wpisane są na listę tradycyjnych i regionalnych produktów Dolnego Śląska. Znane są w kraju jak i za jego granicami.

  Maniów Wielki  ul.Sobócka 5, tel. 71 390 77 21

 • Wędliny z Masarni GALICJA z Niemczy

  Funkcjonująca od 2001 r. mała rodzinna masarnia słynie z produkcji nieskażonych chemią wyrobów. Kilka  osób pracuje przy wytwarzaniu około 30 gatunków wyrobów wędliniarsko-garmażeryjnych. W oparciu o  własne, rodzinne receptury, znane właścicielowi jeszcze z rodzinnych kresów, powstają smakowite szynki i  kiełbasy. Mięso do produkcji pochodzi z wybranych gospodarstw indywidualnych.

  Masarnia GALICJA - Jarosław Węgłowski,  ul. Ogrodowa 6, Niemcza   tel. 74 837 69 26   fax. 74 837 69 26, ppmggalicja@gmail.com

 • Mydła Glicerynowe Dream Style

  1.      Mydła glicerynowe ręcznie robione Dream Style sp. Z o.o. Arkadiusz Kauc, Maciej Bestecki;

  Tel. 604 802 331, 505 030 804,  d2.style@o2.pl lub dreamstyle.1@gmail.com

 • Obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, figurki szydełkowe

  1.      Obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, figurki szydełkowe – Antonina Maciątek

  Piława Dolna ul.Spacerowa  22

 • Wycinanki z drewna

   Ornament w drewnie, Norbert Ferster  Śmiałowice,  Tel. 537099863 norbertferster@gmail.com 

  http://www.smialowice.org/327/firmy/,   http://napisyzdrewna.jimdo.com/galeria/,   www.facebook.com/norbertferster

 • Ślężański Młyn - Maria i Justyna Pollak

      

          Obiekt noclegowy z restauracja i stadnina koni położony w romantycznym zakątku pod lasem, w starym młynie wodnym. Niepowtarzalny charakter miejsca oraz doskonała domowa kuchni sprawiają, że każdy kto raz odwiedzi to miejsce wraca do niego.  

   

   

           Szczepanów 30, tel./fax.  74 850 77 09, www.slezanskimlyn.wroc.pl, e-mail:    kontakt@slezanskimlyn.wroc.pl

 • Miody Pszczele z Gospodarstwa Pasiecznego Krzysztofa Kossakowskiego z Gilowa

  Produkcja prowadzona jest w sprzyjających warunkach przyrodniczych okolic Gilowa. Teren ma charakter rolniczy, ale nie brakuje tu również terenów leśnych. Produkt cechuje się bardzo wysoką jakością co potwierdza certyfikat jakości miodu wydany przez Polski Związek Pszczelarstwa. Pasieka jest pod stała kontrolą Państwowego Inspektoratu Weterynaryjnego.

  Krzysztof Kossakowski 58-217 Gilów 19, tel. 609 751 246,  74 837 81 77 

  e-mail; kossakowski.krzysztof@wp.pl

 • Chleb chłopski, chleb wiejski, chleb rogowski - Rodzinna Piekarnia – Cukiernia Marian Bąkowski

   Chleb  produkowany jest na naturalnym zakwasi w formie żurku, a wszystkie wyroby powstają na bazie ściśle przestrzeganych receptur, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Piekarnia to rodzinna firma z wielopokoleniowa tradycją. Poza wspaniałym pieczywem Piekarnia-Cukiernia Mariana Bąkowskiego proponuje doskonałe wyroby cukiernicze dostępne w sieci sklepów firmowych z kawiarenkami.

   Chleb rogowski wpisany jest na Listę Produktów Tradycyjnych Dolnego Śląska.

 • Kolekcja Powozów Stefana Szymańskiego

  Kolekcja kilkudziesięciu przedwojennych pojazdów konnych; reprezentacyjnych, miejskich, wiejskich, sportowych. Obok uratowanych powozów znajdują się także sanie o różnorodnych kształtach. Obok pojazdów podziwiać można akcesoria powozowe, lampy, uprzęże, siodła itp. W gospodarstwie można podziwiać Mini Zoo oraz zakosztować jazdy konnej.

  Rogów Sobócki, ul. Wrocławska 72 , tel. 71 3162 666
   

 • Kowalstwo Artystyczne - Arkadiusz Gaczewski

  Być kowalem swego losu...

  Człowiek od tysięcy lat zgłębia tajemnice tego tworzywa. Zaczął je formować już dwa tysiące lat p.n.e. na terenie Bliskiego Wchodu. Pierwszymi dziełami były proste narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Z czasem zaczęto wytwarzać broń i coraz bardziej złożone formy. Wielkie cywilizacje Greków i Rzymian kuły żelazo nie tylko by zbroić zastępy swych wojsk, ale również po to by wytwarzać przedmioty zdobiące otoczenie człowieka. W ten sposób rzemiosło stało się sztuką a kute żelazo - dziś stal stało się tworzywem docenianym i wykorzystywanym przez artystów.

 • Obrazy Malowane Haftem Płaskim

  Obrazy Malowane Haftem Płaskim  - Dorota Chmielewska

  Piława Dolna ul.Spacerowa 22 A

 • Rak Szlachetny

  Rak szlachetny określany często ,,barometrem czystości wody” jest coraz rzadszym gatunkiem występującym w naszych wodach z powodu licznych zanieczyszczeń środowiska.  Objęty  w Polsce ścisłą ochroną może być hodowany w stawach rybnych, w których występuje ciągły przepływ wody, co zapewnia jej czystość. Taką hodowlę rozpoczął w 2010 roku Jacek Chmielowski – właściciel Karczmy ,,Tawerna” w Sobótce Zachodniej.

 • Pracownia Tkactwa Artystycznego

  Istnieje od 1981 roku. Pasja jej twórczyni Aliny Domańskiej – absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, daje o sobie znać w środowisku przez wszystkie te lata.

 • Ślężański olej rzepakowy extra, tłoczony na zimno nieoczyszczony

  Firma Ol'Vita powstała w 2004 roku i jest firmą rodzinną. Jej działalność jest kontynuacją i wykorzystaniem 10-letniego doświadczenia w branży olejarskiej, z którą związani jesteśmy od 1994 roku. Znajomość dynamicznie rozwijającej się gałęzi przemysłu w Polsce, jakim jest przetwórstwo nasion oleistych, zaoowocowało w 2004 roku przyjęciem przez Nas przedstawicielstwa handlowego w Polsce czeskiej firmy FARMET a.s Ceska Skalice, oferującej prasy do tłoczenia oleju.  

  PPHU Maszyny i przetwórstwo nasion oleistych OL'VITA  Krzysztof  Dziaduch           
  O/ Mysłaków 84A   58-124 Marcinowice  609-519-561 lub 74/ 850-52-02  mpno@gazeta.pl

      
 • Ferma Strusi – Andrzej Dobraliński

  Sprzedaż strusi i produktów strusich (jaj, wydmuszek, piór, mięsa, skór).

  Glinica 18, tel. 71 31 61 325